Vltava

 

Vyrazili jsme ve složení 3 dospělí a 5 dětí: Lenka s Luckou a Adamem, Katka s Jandym a Kubou a Lenčin kolega z práce Radek s Honzou. Dvě auta, 4 lodě (Tydra, Samba, Pálava a závodní kajak). Počasí objednáno, řeka kupodivu skoro poloprázdná, 4 dny jako vyšité, jen vody spíš míň. První den jsme po příjezdu shodili lodě ve Vyšáku a svezli auta do Rožmberka. Pak následovala první ochutnávka řeky. Jandy zkoušel jak se jede na kajaku, že to pořád zatáčí kam nemá. Na prvním jezu děti koukaly a rodiče jeli. Pak už sjížděli, Herbertov i Rožmberk, téměř všichni. Večer rodiče stavěli stany a vařili a děti stavěly hráze a plavaly. Před spaním jsme si všichni zahráli Česko.

Ráno rodiče balili a děti opět blbly ve vodě. Hrdinně jsme rozhodli, že dojedeme až do Spolí, cestou se občerstvili u bufetu nad Brannou a na oleji nad Větřním dětem došly síly, ještě že za ně pádlovali rodiče. Jandy byl už tak oťukaný, že si sjel poprvé v životě, sám jez na kajaku. Oči navrch hlavy, držel se víc lodě než pádla, ale zvládnul to. Pak už jen Papouškárna a hurá do kempu. Rodiče stavěli stany a vařili a děti plavaly a samy zkoušely na kánoi i kajaku. Radek zkoušel eskymáky, holky dělaly záchranu. Večer zase Česko, to aby člověk zjistil, co všechno neví.

Čtvrtek byl suchý den. Šli jsme na exkurzi do grafitového dolu, prošli jsme si Krumlov, byli v muzeu mučení. Odpoledne plavání, trénování na lodích. Večer menší usnuly, starší děti to dostaly na povel a rodiče šli konečně do hospody.

V pátek jsme jeli do Koruny. Všechny jezy jeli všichni, nad Korunou už děti nevěděly co roupama, tak jsme volně za jízdy přeskupovali posádky, až to skončilo tak, že Radek vezl na Pálavě tři děti, Katka žádné, na kajaku Honza. Koupání za jízdy. Vychutnávali jsme si všechny radosti letní dovolené. Ve Zlaté Koruně jsme skončili u jezu. Katka s Lenkou jely pro auto a ostatní blbli na jezu, sjížděli znovu a různě.

A pak už jen zabalit, navázat a hurá domů.

Pro velký úspěch, za rok na nějakou další řeku.

Zapsala Katka Šestáková Haucková