Kladská Nisa 2012

 

Dny Barda 23. – 24. 6. 2012

„Dny Barda“ 2012 jsou již za námi, jak píší internetové stránky polského města Barda – partnerského města České Skalice. Součástí oslav bylo mimo jiné i sjíždění řeky Nysy Klodzké a proto tam náš vodácký oddíl TJ Canu - Kajak Česká Skalice nemohl v žádném případě chybět.

Tentokrát jsme se vydali na řeku v počtu čtrnácti dospělých, devíti dětí a osmi lodí.     I když se ze začátku zdálo, že v řece teče málo vody, plavba proběhla bez jakýchkoliv problémů   a cestu nám zpestřila i nějaká ta peřejka.

Nalodili jsme se pod jezem u polské obce Mlynów a na vodní cestě jsme zdaleka nebyli sami. Míjeli jsme a byli jsme míjeni nespočetným množstvím raftů od vodácké firmy z Barda, která vše co se týkalo sjíždění řeky připravovala a organizovala.

Kromě polských účastníků, nás na Nyse překvapili i jiní vodáci z Česka, a to vodácký oddíl z Hradce Králové. Hradečáci se pak v odpoledních hodinách účastnili i akce „Splutí Nysy na čemkoli“.

Počasí nám také přálo, a tak se nenašel nikdo, kdo by se cestou nechtěl vykoupat.  Nejradostněji uvítaly čachtání děti, do té doby nadšeně a neúnavně pádlující.

Na konci plavby ve městě Bardo nás čekaly, kromě občerstvení, stánky s řemesly, hry pro děti i dospělé, hudba a tanec. Protože ale vše jednou končí, tak i nám nakonec nezbývalo nic jiného, než naložit lodě a vrátit se s příjemnými zážitky domů.

 

Andrea Ivanová