Orlice 2016

 

Orlice 17. 6. - 19. 6. 2016

Aneb SZIF a přátelé

Lenka s Radkem opět dali do kupy skoro letní splutí Orlice. Ze skalického oddílu jen Šmotkovi a Šestákovi a zbytek už byla úřednická banda včetně drahých poloviček a dětí.

Celkem se nás sešlo cca 15 dospělých a 15 dětí. Lodě z vlastních zdrojů i půjčované přímo na místě.

V pátek jsme se postupně sjeli a sešli v kempu v Kostelci n.O. a vyzvedli lodě z půjčovny. Hospoda po osmé už nevařila, tak jsme jim vyjedli bufet vedle, párky v rohlíku a grilovaný hermelín s utopenci to zachránili. Děti se pak sami uložily. Dodnes doufáme že brzy J, protože rodičové šli spát až ve dvě. Museli jsme totiž probrat počasí. Celý týden předtím bouřilo a předpověď byla od neděle zase na prd.

 

V sobotu dopoledne jsme pobalili svačinky a vyrazili. S naší bandou tam v tu samou dobu postupně startovalo ještě asi tak dalších 40 lodí. Masakr. Tak jsme se pěkně rozprostřeli a zamíchali. Nebýt hladovců, co potřebovali zastavit na toho buřta, tak bychom se horko těžko doháněli. Opekli jsme, co se dalo. Sluníčko svítilo. Pohoda. Ke konci, před soutokem, kde už to neteče, jsme toho už měli všichni ažaž. Ještě že už byl cíl blízko. V Rampasportu jsme zamkli lodě a s baťůžkama a sudama hurá na vlak a zpátky do kempu v Kostelci. Jeli jsme takhle poprvé. Dojeli jsme až na hl. nádraží, které je kempu blíž. Cesta byla kratší, ale podél nádraží jsme šli uzavřeným areálem nádraží a stavebních surovin, kam je vstup zakázán. A dokonce i nádražní tlampač nás vyháněl z kolejiště. Na konci jsme už jen přeběhli 5 kolejí a už jsme byli na cestě do kempu. Kafíčko, sprcha, večeře, procházka po keškách. Večerní program jako den předtím, jen jsme již byli mírně unavení, tak jsme šli spát dřív.

 

V neděli sluníčko stále svítilo, zabalili jsme všechno do aut a odjeli do Týniště. Aby to nebyla nuda, tak děti měnily posádky. Zase se opékalo. Pavel pozvedl obyčejné opékání o celý level. Griloval hermelín. Kamenný práh uprostřed štreky jsme všichni úspěšně, s trochou drbání, sjeli. V druhé půli se začaly hromadit černavy, hromovalo, ale spadlo asi tak deset kapek a bylo po všem. Krňovice, hospoda, řidiči dojeli pro auta…  Počasí vyšlo úplně super. Deště se přihnaly až pak.

Ahoj a zase příště.
 
Zapsala Katka Šestáková Haucková